Tuesday, November 13, 2012

Back to Black

Öğrencilikten yeni çıkmış biri olarak henüz dolabımda işe giyecek çok fazla seçeneğim olmasa da, klasik parçalara hareket katarak kombinlemeye çalışıyorum. Siyaha siyah kombini olsa da, gömleğimdeki bej manşet detaylarının bu sade görüntüye biraz olsun renk verdiğini düşünüyorum. Dün ilk günün yorgunluğundan  dolabıma yeni giren pembe oxford ayakkabılarımı size gösteremedim ama umarım bundan sonra sıkça post yaparım ve size yeni bebeklerimi gösteririm :) 

As a new graduate, I dont have enough clothes to wear for work. So I'm trying to combine basic pieces with accessories and colorful stuffs. Even what I wore is all black today, my shirt's beige cuffs make this outfit look better. I couldnt make a post and show my new pink oxford shoes which I wore yesterday, but I hope I'll often wear them and show you asap :)

Fotoğraflarda saçlarım çok dağınık olduğu için kusura bakmayın, işten döndüğümde ancak bu kadar oluyor :)
Im sorry for my hair looking kinda messy since I just came back from work :)

Mango jacket, H&M shirt, Pants from Terkos Pasajı ( Local shop ), Mango bag, Bershka booties.

Thursday, November 8, 2012

A New Thing.

Baştan uyarayım, bu post resimsiz bir post olacaktır. Hatta blogumla çok alakalı olmasa da kendimle ilgili, benim için büyük bir haberi paylaşmak istedim. Artık bir işim vaaaar! Biliyorsunuz bu sene mezun oldum. Yazın tatil yapıp eylül - ekim gibi iş arama moduna girmiştim. Aslında durum çok iç açıcı değil, iş bulmak gerçekten zor. Benim durumumdaysa işi ben bulmadım onlar beni buldu ve benim için güzel bir fırsat olduğu için doğup büyüdüğüm şehirden İzmir'den ayrıldım. Evet, işin diğer yüzü bu ki, Antalya'da çalışmaya başlayacağım. İstediğim bir sektör olması benim için güzel bir avantaj ama İzmir'den ayrı kalmak konusunda nasıl bir gelecek beni bekler bilemiyorum. Bir de artık outfit postlarımda sık sık iş kıyafetleri görebilirsiniz, umarım sıkılmazsınız. Hatta bu konuda fikre ihtiyacı olanlara yardımı bile olabilir :) Önümüzdeki pazartesi ilk iş günüm, bana şans dileyin olur mu? :)

This post is not about fashion or other stuffs, it's about me. I'm glad to share a big news about me : I have a job now! As you know, I am just graduated this year and I've been looking for a job for a couple months. It's really hard to find a good one and in my case, they've found me. But there is one thing. I'm gonna start working in another city, so I had to leave Izmir where I was born and have lived. I'm happy 'cause I have a job as I always wanted, but I dont know what to do if I miss my old life in Izmir. One more thing, you will often see me wearing official clothes and it may help the ones looking for new inspirations about that. So I'm gonna start working on next monday and pls wish me luck :)

Wednesday, November 7, 2012

I Won ADR for H&M Sunglasses!

Geçen hafta sevgili Ecem'in "Anna Dello Russo for H&M" koleksiyonundan güneş gözlüğü hediye ettiği bir çekilişe katılmıştım. İstanbul'da olmadığım için ulaşamadığıma en üzüldüğüm koleksiyonlardan biri olmuştu ve pazartesi günü şansıma çekilişi kazandığımı öğrendim! Bugün de gözlüğüm elime ulaştı, tekrar teşekkürler Ecem :)

Last week, I tried my chance by joining Ecem's "Anna Dello Russo for H&M Sunglasses" giveaway. I was really upset since I couldnt buy anything from this collection, because there is no H&M store where I live. So, I suddenly learned that I won the giveaway! My sunglasses just arrived and thanks to Ecem again and again :)