Monday, February 28, 2011

AND THE OSCAR GOES TO...

Öncelikle şunu söylemek gerek, geceye parıltılar damga vurdu. Payetler ve yaldızlı elbiseler Holywood ünlülerinin favorileri olmuş, geceye de çok yakışmış. Onun dışında renkli elbiseler tercih edenler de vardı ve çoğu oldukça başarılıydı. İşin ilginç yanı, bir Oscar klasiği olan siyahı tek tük gördük ve ne tesadüf ki gördüğüm tüm siyah elbiseler son derece başarısızdı. O zaman gecenin analizi başlasın :)
İşte geceden favorilerim :) Hilary Swank, Gucci Premiere Couture elbisesiyle, sade makyajı ve saçıyla,
Halle Berry de 10 metreden kendini fark ettiren Marchesa elbisesiyle büyüleyici görünüyor. İşin tuhaf yanısıyla 2 elbiselenin birbirini genel hatlarıyla oldukça andırması. İkisi de straplez, bol parıltılı ve uzun kuyruklu :) Bence Oscar'a yakışan da bu şıklık.. Demek istediğim illa parıltılı, illa göz alıcı olması değil. Demek istediğim geceye yakışan zarifliği ve şıklığı elbisenin taşıması...

 Yine parıltılı bir elbise favorim. Gwyneth Paltrow'un elbisesi Calvin Klein imzalı. Düz fönlü saçları ve dengeli makyajıyla çok hoş.

 

Duru güzelliğiyle büyüleyen Cate Blanchett Givenchy Couture elbisesiyle çok zarif. Boncuk detaylarıyla hareketlenen elbisesini, doğru saç ve makyaj tercihiyle çok güzel dengelemiş.


Gecenin kırmızılı 2 bayanı... Aradaki fark bariz, ancak yine de kırmızının cazibesine karşı koymak mümkün değil. Sandra Bullock, Vera Wang elbisesiyle gecenin en şıklarından biri o kesin.


 Ancak Jennifer Lawrence'ı da görmezden gelmek mümkün değil, Calvin Klein imzalı dümdüz elbisesiyle sade ama orta karar bir şıklık yakalamış.Celine Dion seçtiği Giorgio Armani elbisesiyle yaşına çok uygun bir tercih yapmış ve çok çık görünüyor. Saçlarıyla yakaladığı vintage tarz elbiseye de ayrı bir hava katmış.


Jennifer Hudson, gecenin bir başka renkli ismi oluyor. Verdiği kilolardan sonra kendine güveni yerine gelen melez güzel, Atelier Versace elbisesinin dekoltesiyle bunu bir kez daha göstermiş oluyor.


Black Swan'daki rolüyle "En iyi Kadın Oyuncu" ödülünü alan hamile güzel Natalie Portman, mürdüm rengi Rodarte elbiseyle çok tatlı değil miii :)


Ve gene aynı tonlarda seçtiği D&G elbisesiyle bazılarının çok beğendiği, bazılarının hiç beğenmediği Scarlett Johansson bence elbiseyi çok güzel taşımış. Yeni saç kesimini de çok yakıştırdımm.


Amy Adams'ın L'Wren Scott marka lacivert parıltılı elbisesi çok hoş olmasına da, en az o kadar parıltılı kolye - bileklik takımı elbiseyi gölgede bırakmış. Elbiseyi daha sade kullansa çok daha zarif görünebilirdi.


Ve gecenin en şıklarından biri de Mila Kunis.Elie Saab Haute Couture elbisesiyle çok güzel görünüyor Black Swan'ın diğer kuğusu.


Dediğim gibi siyah çok tercih edilen bir renk olmamakla beraber, Reese Witherspoon Giorgio Armani elbisesiyle şıklığı yakalayamamış. Saçı ve makyajı şahane yalnız.


Helene Bonham kendi tarzını yansıttığı etek büstiyer takımıyla Oscar için fazla paspal görünüyor, hiç beğenmedim.
Geldik bana göre gecenin en kötülerine ;

Penelope Cruz'un L'Wren Scott elbisesi fazla payetli ve ne yazık ki fazla basit duruyor benim gözümde. Hele ki bir başka hamile oyuncuyla, Natalie Portman'la kıyaslandığında kesinlikle vasat bir görüntüsü var.

Nicole Kidman beni bu tercihiyle çok şaşırttı. Dior beyaz elbisesi, fazla motifli fazla perdemsi bence. Aslında burada hem Nicole hem de Dior şaşırttı beni. 


Son olarak gecenin sunucularından Anna Hathaway'in, Valentino elbisesini hiç güzel taşıyamadığı düşüncesindeyim. Benim takip edebildiğim kadarıyla gecede 4 kere elbisesini değiştirdi ve diğer hepsini bundan çok daha yakıştırdım ona. Ayrıca bu Valentiono'yu Halle Berry'nin ya da Nicole Kidman'ın çok daha güzel taşıyabilceğini düşünyorum, ne dersiniz?


Ben postumu tamamlayana kadar, ödül töreni sona erdi. O zaman bakalım Oscar kimlere gitmiş :)

En iyi film : The King's Speech
En iyi yönetmen : Tom Hooper ( The King's Speech)
En iyi kadın oyuncu : Natalie Portman ( Black Swan )
En iyi erkek oyuncu : Colin Firth ( The King's Speech )
En iyi yardımcı kadın oyuncu : Melissa Leo ( The Fighter )
En iyi yardımcı erkek oyuncu : Christian Bale ( The Fighter )
En iyi orijinal senaryo : The King's Speech
En iyi uyarlama senaryo : The Social Network
En iyi sanat yönetmeni : Alice in Wonderland
En iyi görüntü yönetmeni : Inception
En iyi kurgu : The Social Network
En iyi kostüm : Alice in Wonderland
En iyi makyaj : The Wolfman
En iyi görsel efekt : Inception
En iyi ses montaj : Inception
En iyi ses mixing : Inception
En iyi animasyon : Toy Story 3
En iyi kısa film : God of Love
En iyi yabancı film : In a Better World


Kısaca özet böyle ve aday olduğu 13 dalda 4 ödül alan The King's Speech geceye damgasını vurdu bence :)  Inception da 4 ödül aldı ancak baba ödülleri The King's Speech'e kaptırınca daha gölgede kaldı.

Saat 7'yi gösteriyor ve çoğunuzun işe, okula gitmek için kalktığı bu saatlerde ben de uykuma doğru yol alıyorum. Günün devamında Oscar ödül töreninde gözüme çarpan saç, makyaj ve aksesuar ayrıntılarına paylaşıcam... Şimdilik Kisses :)

No comments: